czwartek, 25 lipca 2013

Jesli tylko chcesz

AUTOR: Józef Witko
TYTUŁ: Wołaj do Mnie, a odpowiem ci
WYDAWNICTWO: Esprit
ROK WYDANIA: 2013

   Książka ojca Józefa Witko Wołaj do mnie a odpowiem Ci  jest rzeczą cenną i niezwykle potrzebną. Niewielkich rozmiarów modlitewnik zawiera wiele rożnych form modlitwy o uzdrowienie używanych przez autora podczas nabożeństw. Autor jest franciszkaninem, który od wielu lat odprawia msze w intencji uzdrowienia i o uwolnienie, jest znanym w Polsce i za granicą rekolekcjonistą. Ze skarbnicy jego kapłańskiej mądrości można czerpać m.in. poprzez wcześniejsze publikacje, choćby. "Obyś skutecznie mi błogosławił", "Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku", "czy Uzdrawiająca moc Ducha Świętego". No i oczywiście z ostatniej z nich, czyli  mini kompendium wiedzy w przypadkach, gdy potrzebujemy uzdrowić swoją duszę, czy też pomóc bliskim w trudnych chwilach powracania do pełni pokoju i radości.

   W ostatnich czasach coraz więcej mówi się o tego typu modlitwach, organizowane są rekolekcje odnowy w Duchu Świętym, i tym podobne modlitewne spotkania sprzyjające wyciszeniu się i zajrzeniu w swoje serce.  Można też samemu zadbać o swoje uzdrowienie dzięki odma ufnej, indywidualnej modlitwie, oraz kierowaniu się  wskazówkami ojców duchowych, zaufanych kapłanów. Coraz więcej ludzi potrzebuje właśnie takiej pomocy, choć większość w ogóle sobie nie zdaje z tego sprawy, albo zdaje sobie sprawę,  ale nie chce lub nie wierzy w moc Bożego Słowa.  Dużo jest jeszcze przypadków, dużo zranień, zwątpień, pytań, ale droga jedna. Modlitwa.  Ufna, pokorna i nieustanna. Taką drogę proponuje właśnie o. Witko, oddając do rąk czytelników swoją nową książkę.  Na początku proponuje modlitwy do częstego lub codziennego odmawiania, w tym jeden egzorcyzm. Dalej podane są dwa sposoby modlitwy i następnie rzecz bardzo ważna – kapłan wskazuje na kolejne etapy prowadzące do uzdrowienia, omawiając każdy z nich dokładnie z podaniem przykładów, w których można każdy noże odnaleźć siebie i swój problem.  Na początku są to modlitwy dotyczące uzdrowienia relacji z rodzicami, a późniejszą rozważania na temat grzechów międzypokoleniowych, przekleństw i sposobów ich złamania. Wymienione są także modlitwy za zmarłych. W etapie trzecim mamy do czynienia ze zmianą myślenia, złych przyzwyczajeń itp. co poparte jest spora dawką odsyłaczy do konkretnych fragmentów Pisma Świętego.  Później omówione są kolejne trzy kroki na drodze do wewnętrznego uzdrowienia.  Dalsza część książki to już zamyślenia i refleksje  mające pomóc podczas trwania na adoracji przed Najświętszym Sakramentem, przeplatane pieśniami i perykopami z Ewangelii. Nie mogło zabraknąć także modlitwy różańcowej w intencji uwolnienia oraz modlitw do Ducha Świętego. Następnie możemy zapoznać się z np. z modlitwą Anny, Salomona, Jozafata czy Tomasza i Sary. Ostatnia część modlitewnika to różne litanie i modlitwy, np. Błogosławieństwo domu, czy modlitwa przeciw wszelkiemu złu i w  trudnych sytuacjach.

   Książka o. Witko pozytywnie mnie zaskoczyła. W jednym miejscu jest wszystko to, co powinno się wiedzieć, aby zacząć nad sobą wewnętrzna, duchową pracę. Małe wymiary wydawnictwa to dodatkowy plus, gdyż dzięki temu można zabrać ze sobą modlitewnik w drogę, włożyć do torebki czy plecaka. No i jeszcze ładna czerwona utwardzana okładka z emblematem Krzyża, oraz tasiemkowa zakładka dopełniają bardzo udanej i interesującej całości. Także jeżeli szuka ktoś wydawnictwa z modlitwami o uzdrowienie, powinien koniecznie zapoznać się z propozycją o. Witko. 


O. Józef Witko, Wołaj do mnie, a odpowiem ci: modlitewnik twojego uzdrowienia, wydawnictwo Esprit, Kraków 2013


                                        

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz