środa, 11 marca 2015

Nowa książka Magdaleny Kozak


Łzy Diabła to historia dwóch mężczyzn z odległej planety Dżahan. Pierwszy z nich to Izzat, syn króla Farji; poznajemy go, jak wyrusza na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak transportowy, od którego zależy przyszłość jego państwa. Drugim bohaterem jest Znajda – prosty pastuch znaleziony przez wieśniaków nad rzeką, człowiek znikąd, nie pamiętający swojego pochodzenia, tożsamości, historii. Znajda, w wyniku przedziwnych splotów okoliczności, z parobka staje się owianym ludową legendą Mścicielem z Pól, niezwykle groźnym bojownikiem o wolność, postrachem królewskich wojsk, z którymi prowadzi zaciętą walkę o wolność.
W tle całej tej historii znajdujemy się my – Ziemianie – dla mieszkańców planety Dżahan Obcy. To my dostarczamy z Ziemi mieszkańcom Dżahanu, których rozwój cywilizacyjny odpowiada naszemu późnemu średniowieczu, sprzęt i technologię. Nie robimy tego jednak z dobrego serca – potrzebujemy uprawianego na Dżahanie czarsu, rośliny służącej nam do wytwarzania Łez Diabła, narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość.
Łzy Diabła to epicka opowieść o stawaniu się: Izzat, rozkapryszony królewicz, musi stać się silnym mężczyzną, godnym przejąć po ojcu tron Farji. Znajda – Mściciel z Pól – dąży do poznania swojej prawdziwej tożsamości, bezpowrotnie – wydawałoby się – utraconej.
Powieść Magdaleny Kozak to trzymająca w napięciu i rozgrywająca się w niezwykłych okolicznościach historia, z fabułą pełną zwrotów akcji i zaskakującym, zupełnie nieprzewidywalnym zakończeniem. To również – a może przede wszystkim – Afganistan Magdaleny Kozak, przeniesiony na obcą planetę, przetworzony, ale wciąż niezwykle autentyczny, przez co czytelnik od razu daje się porwać bezpośredniej i wartkiej narracji.
Już wkrótce wydawnictwo zamierza udostępnić obszerne fragmenty książki. Tymczasem zapraszamy na krótki materiał wideo, w którym Magda Kozak opowiada o swojej nowej książce.

  źródło: inf. nadesłana

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz