niedziela, 28 lutego 2016

meLADY nr 1Słowa przewodni aktualnego numeru periodyku „meLADY” - luksusowu magazyn kobiety z wratościami - zostały kiedyś wypowiedziane przez Nicka Vujicica: „Największą satysfakcję odczuwamy wtedy, gdy dajemy innym cos z siebie”. 

O tym, że warto spełniać swoje marzenia, nawet te które nas przerastają, opowiada Ewelina Heine w kolejnym Pamiętniku „meLADY”. To dzięki niej przetłumaczona została na język polski książka „Potęga kobiecości” i wydana sumptem wydawnictwa Bernardinum. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie przemawiały za tym, aby nie podejmowała się tego przedsięwzięcia – bo przecież i tak nic z tego nie będzie, nie ma szans itd. Kiedy jednak udało się nawiązać kontakt z kilkoma wydawcami, chętnymi podjęcia współpracy i umowa została podpisana, pojawił się problem zorganizowania bloku czasu, przy jednoczesnym prowadzeniu domu i opieką nad małym dzieckiem. Ewelina Heine z pasją relacjonuje postępy w realizacji swojego marzenia.

Do Salonu „meLADY” została zaproszona tym razem Monika Kuszyńska, wokalistka zespołu Varius Manx. Opowiada o sile modlitwy, wiary i nadziei w sytuacji cierpienia, przedstawiając konkretną życiową sytuacje swojego doświadczenia. Z dnia na dzień stając się osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, musi przeorganizować zupełnie życie, przewartościować je. Przełamać lęki  i bariery psychiczne, kiedy pierwszy raz po wypadku wychodzi na scenę, odkryć na nowa swoją kobiecość i odnaleźć sens życia. O tym, jak ten proces przebiegał, czego nauczyło ją cierpienie,  i jaki to ma oddźwięk  w codzienności dla niej i jej bliskich, można przeczytać w dość obszernym wywiadzie przeprowadzonym, przez Ewlinę Heine.

Kolejnym gościem Salonu „meLADY” jest Agata Dominik (trener kreowania wizerunku, wystąpień publicznych, konferansjer).  To kobieta sukcesu -  nie pojmowanego tylko jako korzyści finansowe ale także sukcesu związanego z doskonaleniem własnego wnętrza, duchowości. Pani Agata dzieli się z czytelnikami opowieścią o swoich pasjach, życiowej energii do działania oraz pracy zawodowej będącej dla niej czymś (jak stwierdza sama) tylko przyjemnym.  

W czasopiśmie nie zabrakło także wartościowych felietonów. Jeden z nich autorstwa Eweliny Heine: Dać siebie innym przedstawia bardzo ważną kwestię, a mianowicie dotyczy dawania i obdarowywania innych. Autorka zaczyna swoje rozważania od przedstawienia wyników ankiety absolwentki psychologii, przeprowadzonej wśród studentów. Pytanie było jedno: Co dajesz z siebie innym? Dalej przytoczone zostały cycaty z kilku książek, motywujące do działania na rzecz drugiego człowieka. Pani Ewelina zainspirowana tymi i podobnymi treściami szuka i w końcu znajduje pomysł na życie, który staje się asumptem do pozytywnej zmiany życia innych kobiet, czym dzieli się z czytelniczkami.

Natomiast w dziale Duchowość Znajdziemy ciekawy artykuł: Qvo vadis w nowym roku? na temat poszukiwania dróg prowadzących do pełni Bożego życia, w komunii z Nim. Wyszczególnione i omówione zostały trzy takie miejsca spotkania z Panem, a mianowicie:  modlitwa połączona z głęboką prośbą, wypełnianie woli Ojca w codziennym życiu oraz kult Boga i Jego adoracja. Autorka pisze także o szczęściu oderwanym od Boga, do którego dąży wielu z nas, co przynosi w konsekwencji  niedobre plony. 

Natomiast w dziale Rodzina przedstawiona jest rozmowa z Aleksandrą Gromek, szczęśliwą żoną i matką czterech chłopców. Jest to kobieta na pewno spełniona w rolach jakie przyszło jej wykonywać . Z pasją opowiada o wspólnym życiu, dzieleniu czasu na ten dla Boga i dla rodziny oraz swoich życiowych drobnych przyjemnościach. Wspomina także o świętowaniu Bożego Narodzenia i rodzinnych tradycjach związanych z tym szczególnym czasem. Pojawiło się także pytanie dotyczące spędzania wakacji i pracy zawodowej małżonków, będącej dla nich także dużą przyjemnością. 

W Kąciku Kulturalnym poczytamy trochę o Wenecji, a przede wszystkim o upodobaniu sobie przez mieszkańców tego miasta czasu karnawału. Oprócz tropienia pierwszych wzmianek o używaniu i produkcji masek, w tekście pojawiają się ciekawostki na temat tego gdzie nie można było w  nich wchodzić i kto ni mógł je nosić. Dowiedzieć się można także, jak wyglądało przebranie Medico Della Paste i dlaczego je zakładano oraz Co to takiego jest czarna Moretta. Autorka opisuje także w skrócie jak wygląda tradycyjne Carnavale di Valenzia.I to co  wielu bardzo kocha – podróże. W „meLADY” zawsze można znaleźć wartościowe teksty o różnych wyjątkowych miejscach na świecie. Tym razem wśród nich znalazł się m.in. artykuł  Stefana Czernieckiego (podróżnika, fotoreportera, autora książkę) o jego wyprawie do Amazonii. Podróżnik zdecydował się na rzecz wyjątkową ale i bardzo trudną, bo za cel wyznaczył sobie spotkanie z samym szamanem. Wyprawa ta miała stać się dla niego impulsem do napisania artykułu o przebiegu indiańskich magicznych rytuałów, ale stało się zupełnie odwrotnie. Jest to reportaż nie tyle o zagubionej gdzieś w amazońskiej puszczy wiosce, kapłanie z zawieszonym na piersi kłem jaguara (guru tutejszych mieszkańców), obyczajach tu panujących, ale przede wszystkim zawiera apel na temat zagrożeń duchowych, jakie mogą spotkać człowieka przybywającego w te tereny.  W artykule [porusza też kwestie wschodnich sztuk poznania (joga, tai chi, wróżbiarstwo itd.). Naprawdę warty przeczytania artykuł. 

Oprócz wyżej wymienionych treści w „meLADY”  znajduje się masa innych ciekawych tekstów, ciekawostek z różnych dziedzin. Są to m.in. fakty i mity na temat biegania, przydatne aplikacje na smartphony dla biegaczy, odchudzające triki, kulinaria i moda. Bartosz Nosiadek przygotował także kwestionariusz do wypełnienia (plan zamierzeń na kolejny rok , miesiąc, dzień) w  kluczu wnikliwego spojrzenia  swoje życie od strony duchowej. A w dodatku „ meLORD”  panowie znajdą coś da siebie. Tu m.in. rozmowa z braćmi Szczepanik z zespołu Pectus, Mariuszem Walendzewiczem o jego życiowej pasji jaką jest judo (mistrz Polski, Węgier, srebrny medalista Słowacji) oraz cos dla fanów motoryzacji – tekst o Alfa Romeo MiTo. Zapraszam do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz