niedziela, 10 kwietnia 2016

Elegancja i pożyteczność TYTUŁ: 365 stron życia
 WYDAWNICTWO: Jedność
 ROK WYDANIA: 2016
Jeśli któraś kobieta nie ma jeszcze kalendarza podręcznego na codzienne zapiski, może jeszcze to zmienić, zaopatrując się w ten jakże ważny przedmiot. Moją propozycją jest 365 stron życia Wydawnictwa Jedność, dokładnie tak samo jak w uprzednim roku.  Kalendarz jak zwykle ładnie wydany – okładki ze skrzydełkami w delikatno-zielonych barwach, ozdobione wizerunkiem Anioła i różowymi kwiatami. 

W środku równie ciekawie, bo każda ze stron przynosi wartościowe informacje -  Ewangelię z aktualnego dnia, komentarz do niej i fragment Pisma Świętego. Na wybranych stronach  znajdziemy Psalmy, co daje możliwość kontemplowania ich przesłania w danym dniu lub przez następny tydzień. Jest także miejsce na notatki, porady z zakresu zdrowia np. jak przygotować mieszankę z przywrotnika, mieszankę balsamiczną czy herbatkę z dzikiego wina. Prawda, że przydatne? Oprócz tego mamy masę przeróżnych przepisów na obiady, desery, ciasta, sałatki, a także na co niektórych stronach pojawiają się zagadki oraz ciekawostki z cyklu Czy wiesz, że oraz Masz pojęcie. Nie zabrakło także cytatów sławnych ludzi w rubryce Samo sedno czy Porady dnia, gdzie znajdziemy wiele cennych wskazówek przydatnych w codziennym życiu. Dla tych, co interesują się światem Aniołów lub chcą po prostu zdobyć trochę informacji na ich temat, przygotowane zostały  krótkie teksty w cyklu  Z Aniołami. Obok porad i ciekawostek znajdzie się także coś przydatnego do uporządkowania swoich wydatków, ponieważ na każdej stronie jest wydzielone miejsce na prowadzenie takich notatek. Natomiast każdy tydzień zamyka podsumowanie tzw. Wydatki tygodniowe, podzielone na: czynsz/opłaty, art. spożywcze, art. przemysłowe, wydatki inne. Bardzo pomocne dla zabieganych i rozkojarzonych pań. 

I co ważne, każdy miesiąc kończy się pustą stroną przeznaczoną na zapiski oraz kalendarzem w skróconej wersji (dużym)  z zaznaczonymi imieninami danego dnia. Na dole tej strony są też dwa mini kalendarze na dwa kolejne miesiące.  Na końcu mamy miejsce na uzupełnienie strony zatytułowanej Plan zajęć, co dla wielu zapewne też okaże się wielce potrzebne.
Jednym słowem jest to kalendarz dla kogoś, kto kieruje się w swoim życiu zasadami płynącymi z prawd wiary i lubi gotować. 365 stron życia to połączenie elegancji z pożytecznością – co zapewne doceni niejedna kobieta.

2 komentarze:

  1. Szkoda, że już mam kalendarz, ale gdybym go nie miała z miłą chęcią skusiłabym się na 365 stron życia ;)


    Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie ;)
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję. Na stronę zawitam. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń