piątek, 17 czerwca 2016

Euro 2016 i ...kalendarz.

AUTOR:Marzena Baranowska, Łukasz Grabowski
TYTUŁ: Kalendarz kibica 2016/2017
WYDAWNICTWO: Publicat
ROK WYDANIA: 2016

Dobrze jest mieć pod ręką kalendarz aby nadmiar spraw nie wymknął się czasem spod kontroli. Ale jeszcze lepiej aby był to wyjątkowy kalendarz, czyli odpowiadający naszym pasjom i wizualnie po prostu ładny. Jeśli ktoś  jest fanem piłki nożnej w polskim wykonaniu i kibicuje biało-czerwonym piłkarzom (szczególnie teraz, kiedy walczą na kolejnym Euro we Francji), to może być pewien, że dostanie na rynku wydawniczym coś wyjątkowego.

Zadbało o to wydawnictwo Publicat, oddając w ręce swoich czytelników kalendarz o gabarytach szkolnego zeszytu na rok 2016/2017. Czyli już od czerwca można zapisywać kolejne jego kartki, dowiadując się przy okazji wielu ciekawych rzeczy na temat biało-czerwonych (szczególnie obecnej kadry) i historii piłkarskich z lat obecnych i wcześniejszych (legendarne meczy, sukcesy reprezentacji). A co mamy na okładce? Zdjęcie naszej drużyny na czerwonym tle plus napisy w kolorze białym (jak na narodowe barwy przystało). W prawym górnym rogu zamieszczono logo – łączy nas piłka, co także  dodaje uroku. Pierwsze wrażenie jest więc jak najlepsze a po otwarciu kalendarza jest równie dobrze. Znajdziemy na początku plan zajęć na kolejne dni z wykropkowanym miejscem na wpisy. Każdy dzień miesiąca można również zaplanować.  Oprócz tego na końcu danego miesiąca jest kartka zatytułowana Moje plany, co umożliwia poczynienie większych notatek. 

Natomiast dla osób szukających dawki konkretnych informacji o naszych piłkarzach, znajdzie się również coś ciekawego. Przy danej postaci pojawia się wpis  dotyczący daty i miejsca urodzenia, wzrostu i wagi, pozycji na boisku oraz debiutu w reprezentacji. Także podstawowa wiedza w pigułce.  Oprócz wiadomości personalnych nie zabrakło także tych ogólnych, czyli np. awanse do poszczególnych mundiali, mecze jakie były wtedy rozgrywane, ciekawostki i wiele ważnych wydarzeń, w jakich brali udział Polacy.

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie ten kalendarz. Ładny, estetyczny, pełen cennej wiedzy. Także jeśli jesteś kibicem warto się zaopatrzyć w to wydawnictwo, jeśli dopiero zaczynasz interesować się polska piłką, także warto. Choćby dla posiadania poręcznego, ciekawie pomyślanego organizera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz