niedziela, 10 grudnia 2017

Ach ten Lewy...

AUTOR: Yvette Żółtowska-Darska
TYTUŁ: Lewy. Chłopak, który zachwycił świat
WYDAWNICTWO: Burda Książki
ROK WYDANIA: 2016

Portugalia ma Ronaldo, Argentyna ma Messiego, a Polska ma Lewandowskiego. Tak jak zawsze bywa, w przypadku wielkich osobowości, jedna część ludzi będzie ją uwielbiać , druga wręcz odwrotnie. Pewnie ta awersja wynika po części z zazdrości, że Lewy jest człowiekiem bardzo zdolnym, ma wspaniałą rodzinę, zarabia grube pieniądze i ma wielki talent. Nie dziwi więc fakt, że powstaje o nim coraz więcej książek, coraz lepszych, bogatszych w nowe informacje. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajęła wydana przez Burda Książki autoryzowana biografia autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej.

Ta książka różni się od wielu innych tym, że jest przygotowana pod kątem młodszego czytelnika. Dzięki temu rozdziały są barwniejsze, okraszone kolorowymi fotografiami, ramkami z ciekawostkami – nie tylko na temat Roberta, ale i jego bliskich oraz ważnych postaci piłkarskich czy wydarzeń sportowych. W rozdziale traktującym o przejściu Lewandowskiego do Borussi Dortmund czytelnik dowie się np. co nieco o mieście Dortmundzie, klubie piłkarskim (np. co jest jego wizytówką) oraz o tym, co pisała niemiecka prasa na temat naszego zawodnika. Przeczyta też słowniczek futbolu, w którym znajdują się takie hasła, jak pomocnik i napastnik, co dla młodszego czytelnika będzie bardzo pomocną informacją.

Książka została podzielona na cztery główne części: „Między Lesznem a Warszawą”, „Robert Zawodowiec”, „Dortmund” oraz „Monachium”. W każdej z nich znajdują się podrozdziały, dokumentujące wiele sytuacji z życia Roberta (rodzinne i zawodowe). Obok cennych dla jego fanów treści o piłkarskich wyczynach Lewego, znajdą się barwne opowieści o rodzinie (rodzicach, rodzeństwu i żonie Ani).

Każda strona to barwna, fascynująca opowieść, która zachwyci nie tylko najmłodszych, ale i starszych kibiców Lewego. Książka napisana z myślą o dzieciach, a wartościowa dla każdego czytelnika. Nie można przejść obojętnie obok przedstawionych w pigułce i w ciekawy sposób najważniejszych sytuacjach związanych z Lewym, z jego życiem osobistym i kolejnych piłkarskich trofeach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz